Nabízíme náplasti, obvazy, roušky, škrtidla, trojcípé šátky, vaty, gázy, rukavice, prubany, děliče a dávkovače léků, dezinfekční prostředky, pomůcky při inkontinenci, krytí, podložky, nůžky, pinzety, teploměry, tonometry, auto lékárničky a jejich náplně.
Tonometry jsou přístroje k měření tlaku krve.
Nejpřesnější měření umožňují rtuťové a aneroidní přístroje, vyžadují ale spolupráci další osoby, která již má s měřením tlaku krve alespoň minimální zkušenosti. Pro široké veřejné použití proto tyto přístroje nedoporučujeme.
Nejjednodušší domácí měření tlaku krve umožňují automaty s kompresorem, který sám nafukuje manžetu. Většina z nich má i pamět pro poslední měření. Některé jsou vybaveny technologií fuzzy, některé pak systémem Intelli Sense. Jsou i přístroje s tiskárnou, na které se dají tisknout výsledky posledních měření pro lepší archivaci. Jiné přístroje pak mohou komunikovat s PC pomocí USB portu.
Jednodušší i levnější jsou pak přístroje s balónkem, kterým si manžetu nafukuje sám pacient. Opětovné vyfouknutí a měření tlaku krve si pak přístroj provede automaticky. Je jen třeba počítat s faktem, že tyto přístroje nejsou vhodné pro starší pacienty. Přece jen vyžadují minimální fyzickou schopnost manžetu nafouknout na požadovaný tlak.
Další variantou jsou přístroje k měření tlaku krve na zápěstí. Tyto přístroje jsou přeci jen zatíženy větším procentem chyb při měření, což je dáno menším průsvitem tepen, na kterých se tlak měří. Jsou vhodné spíše pro mladší jedince, u kterých ještě není tolik rozvinuta ateroskleróza (kornatění tepen), která měření činí opět méně přesným. Jestliže se rozhodnete pro zápěsťový přístroj, doporučujeme spíše přístroj s fuzzy systémem, Intelli Sense systémem či oběma současně.
Pro velmi přesné domácí měření jsou nejvhodnější přístroje se systémem inteligentního měření (tzv. FUZZY systémem) pracující na principu přesného dofouknutí manžety na základě průběžného odhadu tlaku krve. Kratší doba měření pak navíc šetří manžetu i baterie.
U přístrojů s touto technologií probíhá vlastní měření tlaku již při nafukování manžety. Měření se tím velmi urychluje, což vede k značné úspoře baterií i pomalejšímu opotřebení manžety. Ve spojení s fuzzy systémem jsou pak tyto přístroje nejpřesnější.
Některé přístroje jsou vybaveny aktivním polohovacím systémem, který zajistí správnou polohu paže vzhledem k srdci, aby bylo zajištěno ještě přesnější měření.
Některé přístroje jsou vybaveny jehličkovou tiskárnou, jiné používají speciální teplocitlivou tiskárnu, kterou lze dokoupit jako zvláštní příslušenství.
Od ledna 2011 je každý řidič povinen mít v automobilu novou autolékárničku. Složení autolékárničky musí odpovídat vyhlášce MDaS ČR č.283/2009 Sb., příloha č. 14. k vyhlášce č. 341/2002 Sb. Od 15.9.2009 do 31.12.2010 proběhlo tzv. přechodné období, které sloužilo k výměně staré autolékárničky za novou. Po tuto dobu platily oba typy autolékárniček. Od 1.1.2011 musí mít všechna motorová vozidla novou autolékárničku. Stejná pravidla platí i pro autolékárničky pro autobusy, které také budou mít nový obsah. I nepoužitou lékárničku nebo její obsah (náplň) je doporučeno obměnit alespoň jednou za 3-4 roky.
Doba trvanlivosti by měla být vyznačena na jednotlivých komponentech lékárničky, minimální trvanlivost však bývá 42 měsíců ode dne balení.
Dne 25.6.2010 vydalo Ministerstvo dopravy novou vyhlášku č.216/2010. Touto vyhláškou napravuje svou chybu v minulé vyhlášce č.283/2009. Nyní musí být v motolékárničce stejně jako v autolékárničce resuscitační maska a nikoliv jen resuscitační rouška. Krok je to sice správným směrem, nicméně pro Vás zákazníky, kteří si již motolékárničky dle vyhlášky č.283/2009 zakoupili, to představuje problém.
Partneři:
Poukázky:
Lékárna HERBA 1 Sokolovská 1622, 356 01 Sokolov tel./fax: 352 628 700 herba1@lekarna-herba.cz
Přijímáme platební karty:
copyright © 2024 Lékárna HERBA • webdesign Vendys graphics